Cart
Loading...
Loading... 43000-E09
VersaEdge™ Wall-Mount Cabinet; 42.5"H x 26"W x 22.5"D (1080 mm x 660 mm x 572 mm); 9U; Square Punched Rails; Metal Door; Glacier White
MSRP $1,931.20
| Cabinet Width | 26"W (660 mm) |
| Cabinet Depth | 9U, 22.5" D (572 mm) |
| Color | Glacier White |
| Width | 26" (660.4 Millimeters) |
| Depth | 22.5" (571.5 Millimeters) |
| Certifications | UL-2416 |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 28" (711.1999999999999 Millimeters) |
| Ship Length/Depth | 24.5" (622 mm) |
| Ship Height | 44.5" (1130.3 Millimeters) |
| Shipping Weight | 93.2 LB (42.36363636363636 Kilograms) |



















