Cart
Loading...
Loading... 13492-E72
CUBE-iT®Wall-Mount Floor-Supported Cabinet; Gen 3; 72"H x 27.3"W x 24"D (1830 mm x 693 mm x 610 mm); 40U; Square-Punched Rails; Solid Metal Door; Glacier White
MSRP $2,904.96
| Height | 72" (1829 mm) 40U |
| Color | Glacier White |
| Door Style | Solid Metal Door |
| Depth | 24" (610 mm) |
| Width | 27.3" (693 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 30" (76 cm) |
| Ship Length/Depth | 89" (2261 mm) |
| Ship Height | 86" (218 cm) |
| Shipping Weight | 296 LB (134.27 kg) |
