Cart
Loading...
Loading... 13493-E60
CUBE-iT®Wall-Mount Floor-Supported Cabinet; Gen 3; 60"H x 27.3"W x 30"D (1520 mm x 693 mm x 760 mm); 33U; Square-Punched Rails; Solid Metal Door; Glacier White
MSRP $2,768.10
| Height | 60" (1524 mm) 33U |
| Color | Glacier White |
| Door Style | Solid Metal Door |
| Depth | 30" (762 mm) |
| Width | 27.3" (693 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 30" (76 cm) |
| Ship Length/Depth | 89" (2261 mm) |
| Ship Height | 75" (190 cm) |
| Shipping Weight | 278 LB (126.1 kg) |
