Cart
Loading...
Loading... A1222-LP
Ceiling Enclosure for Wiring Blocks; 2' x 2' Ceiling Enclosure; includes (1) mounting plate; size 13-3/4''W x 19-1/2''L (349 mm x 495 mm) for (2) 300-pair 110D (without legs) style blocks or (1) 300-pair 110A (with legs) style blocks
MSRP $2,134.39
| Type | 2' x 2' Ceiling; Standard Ports |
| Width | 24" (610 mm) |
| Depth | 12" (305 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 28" (71 cm) |
| Ship Length/Depth | 84" (2134 mm) |
| Ship Height | 15" (38 cm) |
| Shipping Weight | 38 LB (17.24 kg) |
