Cart
Loading...
Loading... A1422-RF-F
Raised Floor Enclosure for Fiber; 6U Fiber Enclosure for 14" (356 mm) Floor; features two 10'' x 2-1/2'' cable access ports and 19'' EIA threaded equipment mounting rails with 6U of rack-mount space
MSRP $1,438.56
| Type | 6U Fiber Enclosure for 14" (356 mm) Floor |
| Height | 12.5" (317.5 mm) |
| Width | 24" (610 mm) |
| Depth | 12.5" (318 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 28" (71 cm) |
| Ship Length/Depth | 80" (2032 mm) |
| Ship Height | 14.75" (37 cm) |
| Shipping Weight | 30 LB (13.61 kg) |