Cart
Loading...
Loading... 16314-001
90 degree Runway-Splice Kit; 0.38"W x 1.5"H; Gold
MSRP $68.02
| Type | For 1-1/2" x 3/8" Stringer and UL Classified |
| Color | Gold Chem |
| Height | 1.5" (38.1 mm) |
| Width | 0.4" (10 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Ship Width | 6" (15 cm) |
| Ship Length/Depth | 30" (762 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 0.19 LB (0.09 kg) |