Cart
Loading...
Loading... 37877-G27
Exhaust Side Panel Assembly for RMR Modular Enclosure; 7" (177 mm) Exhaust Fan / Filter Ready; 78.7" (2000 mm) H x 31.5" (800 mm) D; Hammer Gray (Ral 7035)
MSRP $385.19
| Height | 77.6" (1972 mm) |
| Depth | 30.3" (770 mm) |
| Type | For 7" (177 mm) Filter Fan or Filter Kit |
| Color | Hammer Gray |
| Width | 1.9" (48 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 34.3" (87 cm) |
| Ship Length/Depth | 215" (5461 mm) |
| Ship Height | 3.8" (10 cm) |
| Shipping Weight | 53 LB (24.04 kg) |
