Cart
Loading...
Loading... 37878-G20
Exhaust Side Panel Assembly for RMR Modular Enclosure; 11.5" (291 mm) Exhaust Fan / Filter Ready; 70.9" (1800 mm) H x 27.6" (700 mm) D; Hammer Gray (Ral 7035)
MSRP $354.92
| Height | 69.7" (1771 mm) |
| Depth | 26.3" (668 mm) |
| Type | For 11.5" (291 mm) Filter Fan or Filter Kit |
| Color | Hammer Gray |
| Width | 1.9" (48 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 30.4" (77 cm) |
| Ship Length/Depth | 215" (5461 mm) |
| Ship Height | 3.8" (10 cm) |
| Shipping Weight | 42 LB (19.05 kg) |
