Cart
Loading...
Loading... 37878-G40
Exhaust Side Panel Assembly for RMR Modular Enclosure; 11.5" (291 mm) Exhaust Fan / Filter Ready; 82.7" (2100 mm) H x 39.4" (1000 mm) D; Hammer Gray (Ral 7035)
MSRP $399.90
| Height | 81.6" (2073 mm) |
| Depth | 38.2" (970 mm) |
| Type | For 11.5" (291 mm) Filter Fan or Filter Kit |
| Color | Hammer Gray |
| Width | 1.9" (48 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 42.2" (107 cm) |
| Ship Length/Depth | 215" (5461 mm) |
| Ship Height | 3.8" (10 cm) |
| Shipping Weight | 68 LB (30.84 kg) |
