Cart
Loading...
Loading... E0-1009-E
Basic eConnect PDU; White; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; IEC 60309 32A 3P+N+E Input; (30) C13+(12) C19 Outlets; 18.4kW (UL)/23kW (CE); 149°F (65°C); Phase-Balance Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Tool-less Mounting
MSRP $1,738.64
| Plug | IEC 60309 32A 3P+N+E |
| Outlets | (30) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 18.4(UL) / 23(CE) kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.8" (71 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









