Cart
Loading...
Loading... E0-1013-CE
Basic eConnect PDU Redundancy Pack; 1 Black/1 Glacier White; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; 120/208V 3P/20A/L21-20 Input; (30) C13+(6) C19 + (6) 5-20 Outlets; 5.7kW; 149°F (65°C); Phase-Balance Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Tool-less Mounting
MSRP $2,087.44
| Plug | NEMA L21-20P |
| Outlets | (30) C13 Locking + (6) C19 Locking + (6) 5-20 Standard Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 5.7kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.4" (61 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |
