Cart
Loading...
Loading... E0-1021-C
Basic eConnect PDU; Black; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; L22-30 Input; (36) C13+(6) C19 Outlets; 17.2kW; 149°F (65°C); Phase-Balance Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Tool-less Mounting
MSRP $1,738.64
| Plug | NEMA L22-30P |
| Outlets | (36) C13 Locking + (6) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 17.2kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 77.1" (1958 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.9" (74 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









