Cart
Loading...
Loading... E0-1024-E
Basic eConnect PDU; White; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; IEC 60309 32A 3P+N+E Input; (36) C13+(6) C19 Outlets; 18.4kW (UL)/23kW (CE); 149°F (65°C); Phase-Balance Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Tool-less Mounting
MSRP $1,738.64
| Plug | IEC 60309 32A 3P+N+E |
| Outlets | (36) C13 Locking + (6) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 18.4(UL) / 23(CE) kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Width | 2.8" (70 mm) |
| Depth | 2.2" (55 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









