Cart
Loading...
Loading... E0-1273-C
Basic eConnect PDU; Black; Horizontal 1U; L21-20 Input; Locking (8) C13 + (4) C19 Outlets; 5.7kW; 149°F (65°C)
MSRP $691.10
| Plug | NEMA L21-20P |
| Outlets | (8) C13 Locking + (4) C19 Locking Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 5.7kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Black |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 1.7" (44 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |
