Cart
Loading...
Loading... E0-1401-E
Basic eConnect PDU; Glacier White; 2U; C20 to L5-20 Input; (24) 5-20 Outlets; 1.9kW; 149°F (65°C)
MSRP $731.93
| Plug | C20 Inlet to NEMA L5-20P |
| Outlets | (24) 5-20 Standard Outlets |
| Volts | 120V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 1.9kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |
