Cart
Loading...
Loading... E0-1461-E
Basic eConnect PDU; Glacier White; 2U; L6-30 Input; Locking (18) C13 + (6) C19 Outlets; 5kW; 149°F (65°C)
MSRP $1,042.71
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (18) C13 Locking + (6) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |
