Cart
Loading...
Loading... E0-1479W-C
Basic eConnect PDU; Black; Horizontal; 2U Cabinets; IEC 60309 32A 1P+N+E Input; Locking (6) -C13/C15+(12) QuadLock Outlets; 6.1(UL)/7.7(CE)kW
MSRP $1,040.40
| Plug | IEC 60309 32A 1P+N+E |
| Outlets | (6) C13 + (12) QuadLock |
| Volts | 220-240V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 6.1(UL)/7.7(CE)kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 3.47" (88.1 mm) |
| Width | 17" (431.8 mm) |
| Depth | 12" (304.8 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









