Cart
Loading...
Loading... U0-10B7W-C
Basic eConnect PDU; Black; Vertical, for 42U & Higher Cabinets; Universal Input; Locking (36) QuadLock Outlets; 17.2kW
MSRP $1,474.00
| Plug | Universal Input Connector |
| Outlets | (36) QuadLock |
| Volts | Universal |
| Phase | Single-Phase/Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 17.2kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 71.9" (1825.7 Millimeters) |
| Width | 2.2" (55 Millimeters) |
| Depth | 2.8" (70.1 Millimeters) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









