Cart
Loading...
Loading... E1-2003-CE
Metered eConnect PDU Redundancy Pack; 1 Black/1 Glacier White; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; C20 Inlet to L6-20 Input; (24) C13 Outlets; 3.3kW; 149°F (65°C); Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Local Meter; Tool-less Mounting
MSRP $1,633.60
| Plug | C20 Inlet to NEMA L6-20P |
| Outlets | (24) C13 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 3.3kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Width | 2.3" (58 mm) |
| Depth | 2.2" (55 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









