Cart
Loading...
Loading... E1-2010-E
Metered eConnect PDU; Glacier White; Vertical; For 42U or Higher or Higher Cabinets; 240/415V 3P/60A/IEC60309 60A 3P+N+E Input; Locking (30) C13+(12) C19 Outlets; 34.5kW; 149°F (65°C); Phase-Balance Outlets; Tool-less Mounting
MSRP $2,138.94
| Plug | IEC 60309 60A 3P+N+E |
| Outlets | (30) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 34.5kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Width | 2.3" (58 mm) |
| Depth | 2.2" (55 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |









