Cart
Loading...
Loading... EA-3099W-E
Monitored eConnect PDU; Glacier White; Vertical; for 42U or Higher Cabinets; NEMA L21-20 Input; Locking (24) C13/C15+(12) QuadLock+(6) 5-20 Outlets; 5.7kW
MSRP $1,717.00
| Plug | NEMA L21-20P |
| Outlets | (24) C13 + (12) QuadLock + (6) 5-20 |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 5.7kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 2.3" (57.6 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |











