Cart
Loading...
Loading... EA-30B4W-CE
Monitored eConnect PDU; Redundancy; Vertical; for 42U or Higher Cabinets; NEMA L21-30 Input; Locking (30) C13/C15+(12) QuadLock Outlets; 8.6kW
MSRP $4,124.20
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (30) C13 + (12) QuadLock |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 2.3" (57.6 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |











