Cart
Loading...
Loading... EA-3193-CE
Monitored eConnect PDU Redundancy Pack; (1) Black + (1) Glacier White; Vertical; For 45U or Higher Cabinets; 240/415V 3P/100A/IEC60309 100A 3P+N+E Input; Locking (8) C13+(24) C19 Outlets; 57.5kW; Phase-Balance Outlets; 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; RESTful API, CLI; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; Tool-less Mounting
MSRP $8,866.04
| Plug | IEC 60309 100A 3P+N+E |
| Outlets | (8) C13 Locking + (24) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 100A |
| kW Capacity | 57.5kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 3.5" (88 mm) 2U |
| Width | 17" (432 mm) |
| Depth | 12" (305 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |











