Cart
Loading...
Loading... EA-3482W-C
Monitored eConnect PDU; Black; Horizontal; 2U Cabinets; NEMA L21-30 Input; Locking (6) -C13/C15+(12) QuadLock Outlets; 8.6kW
MSRP $2,267.80
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (6) C13 + (12) QuadLock |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 3.47" (88.1 mm) |
| Width | 17" (431.8 mm) |
| Depth | 12" (304.8 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |











