Cart
Loading...
Loading... EA-4022-C
Monitored Pro eConnect PDU; Black; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; 220-240/380-415V 3P/32A/IEC 60309 32A 3P+N+E Input; (18) C13+(6) C19 Outlets; 18.4kW (N. America) / 23kW (Outside N. America); 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Phase-Balance Locking Outlets; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Toolless Mounting
MSRP $3,439.43
| Plug | IEC 60309 32A 3P+N+E |
| Outlets | (18) C13 Locking + (6) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 18.4(UL) / 23(CE) kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Width | 2.8" (70 mm) |
| Depth | 2.2" (55 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













