Cart
Loading...
Loading... EA-4029W-E
Monitored Pro eConnect PDU; Glacier White; Vertical; for 42U or Higher Cabinets; NEMA L22-30 Input; Locking (12) C13/C15+(12) QuadLock Outlets; 17.2kW
MSRP $3,369.40
| Plug | NEMA L22-30P |
| Outlets | (12) C13 + (12) QuadLock |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 17.2kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 2.8" (70.1 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













