Cart
Loading...
Loading... EA-40D4W-C
Monitored Pro eConnect PDU; Black; Vertical; for 42U or Higher Cabinets; NEMA L21-30 Input; Locking (18) C13/C15+(18) QuadLock Outlets; 8.6kW
MSRP $3,536.00
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (18) C13 + (18) QuadLock |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 2.8" (70.1 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













