Cart
Loading...
Loading... EA-4150-C
Monitored Pro eConnect PDU; Black; Vertical; For 45U or Higher or Higher Cabinets; 208V 3P+E AC Terminal Block Input; Locking (24) C13+(12) C19 Outlets; 28.8kW; Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; RESTful API, CLI; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; Tool-less Mounting
MSRP $4,031.86
| Plug | AC Terminal Block 3P4W |
| Outlets | (24) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 100A |
| kW Capacity | 28.8kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.4" (61 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













