Cart
Loading...
Loading... EA-41B5W-CE
Monitored Pro eConnect PDU; Redundancy; Vertical; for 45U or Higher Cabinets; IEC 60309 100A 3P+N+E Input; Locking (18) C13/C15+(18) QuadLock Outlets; 51.8kW
MSRP $11,461.40
| Plug | IEC 60309 100A 3P+N+E |
| Outlets | (18) C13 + (18) QuadLock |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 100A |
| kW Capacity | 51.8kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 77.1" (1957.2 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 3.2" (80 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













