Cart
Loading...
Loading... EA-4277-E
Monitored Pro eConnect PDU; Glacier White; 1U; L6-30 Input; Locking (12) C13 Outlets; 5kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $1,806.00
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (12) C13 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.4" (61 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













