Cart
Loading...
Loading... EA-4294W-C
Monitored Pro eConnect PDU; Black; Horizontal; 1U Cabinets; NEMA L6-30 Input; Locking (8) C13/C15+(4) QuadLock Outlets; 5kW
MSRP $1,970.30
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (8) C13 + (4) QuadLock |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Width | 17" (431.8 mm) |
| Depth | 12" (304.8 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













