Cart
Loading...
Loading... EA-4407-E
Monitored Pro eConnect PDU; Glacier White; 2U; L21-30 Input; Locking (24) C13 Outlets; 8.6kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $2,350.15
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (24) C13 Locking Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













