Cart
Loading...
Loading... EA-4421-E
Monitored Pro eConnect PDU; Glacier White; 2U; IEC 16/20A 3P+N+E Input; Locking (18) C13 + (6) C19 Outlets; 11.5kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $2,383.73
| Plug | IEC 60309 16/20A 3P+N+E |
| Outlets | (18) C13 Locking + (6) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 16A |
| kW Capacity | 11.5kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













