Cart
Loading...
Loading... EA-4469-CE
Monitored Pro eConnect PDU; Redundancy Pack; 2U; C20 to L6-20 Input; Locking (18) C13 + (6) C19 Outlets; 3.3kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $4,096.10
| Plug | C20 Inlet to NEMA L6-20P |
| Outlets | (6) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 3.3kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













