Cart
Loading...
Loading... EA-44A9-CE
Monitored Pro eConnect PDU; Redundancy Pack; 2U; IEC32A 3P+N+E Input; Locking (6)C13 + (12)C19 Outlets; 18.4(UL/23kW(CE) ;149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $5,691.20
| Plug | IEC 60309 32A 3P+N+E |
| Outlets | (6) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 18.4(UL) / 23(CE) kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













