Cart
Loading...
Loading... EA-4772-CE
Monitored Pro eConnect PDU Redundancy Pack; 1 Black/1 Glacier White; Vertical; For 45U or Higher or Higher Cabinets; 120/208V 3P 30A NEMA L21-30 Input; Locking (36) C13+(12) C19 Outlets; 8.6kW; 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; RESTful API, CLI; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; Tool-less Mounting
MSRP $6,883.16
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (36) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Width | 2.9" (73 mm) |
| Depth | 3.8" (97 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













