Cart
Loading...
Loading... EA-47B7-CE
Monitored Pro eConnect PDU Redundancy Pack; (1) Black + (1) Glacier White; Vertical; For 45U or Higher or Higher Cabinets; 240/415V 3P/100A/AC Terminal Block 3P+N+E Input; Locking (24) C13+(24) C19 Outlets; 57.5kW; Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; RESTful API, CLI; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; Tool-less Mounting
MSRP $13,617.61
| Plug | AC Terminal Block 3P5W |
| Outlets | (24) C13 Locking + (24) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 100A |
| kW Capacity | 57.5kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Width | 2.9" (73 mm) |
| Depth | 3.8" (97 mm) |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













