Cart
Loading...
Loading... EA-47E8W-C
Monitored Pro eConnect PDU; Black; Vertical; for 45U or Higher Cabinets; NEMA L21-30 Input; Locking (24) C13/C15+(24) QuadLock Outlets; 8.6kW
MSRP $3,792.70
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (24) C13 + (24) QuadLock |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 77.1" (1957.2 mm) |
| Width | 3.8" (96.5 mm) |
| Depth | 2.3" (57.6 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













