Cart
Loading...
Loading... EA-47F7W-E
Monitored Pro eConnect PDU; Glacier White; Vertical; for 45U or Higher Cabinets; IEC 60309 60/63A 3P+N+E Input; Locking (24) C13/C15+(24) QuadLock Outlets; 34.5kW
MSRP $4,805.90
| Plug | IEC 60309 60/63A 3P+N+E |
| Outlets | (24) C13 + (24) QuadLock |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 34.5kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 77.1" (1957.2 mm) |
| Width | 3.8" (96.5 mm) |
| Depth | 2.3" (57.6 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













