Cart
Loading...
Loading... UA-40G8W-CE
Monitored Pro PDU; Black; Vertical, for 42U & Higher Cabinets; Universal Input; Locking (18) C13/C15+(18) QuadLock Outlets; 17.2kW
MSRP $6,445.00
| Plug | Universal Input Connector |
| Outlets | (18) C13/C15 + (18) QuadLock |
| Volts | Universal |
| Phase | Single-Phase/Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 17.2kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 71.9" (1825.7 Millimeters) |
| Width | 2.2" (55 Millimeters) |
| Depth | 2.8" (70.1 Millimeters) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |





