Cart
Loading...
Loading... UA-41G5W-E
Monitored Pro eConnect PDU; Glacier White; Vertical, for 45U & Higher Cabinets; Universal Input; Locking (18) C13/C15+(18) QuadLock Outlets; 34.5kW
MSRP $4,117.00
| Plug | Universal Input Connector |
| Outlets | (18) C13/C15 + (18) QuadLock |
| Volts | Universal |
| Phase | Single-Phase/Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 34.5kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 77.1" (1957.2 Millimeters) |
| Width | 2.2" (55 Millimeters) |
| Depth | 3.15" (80 Millimeters) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













