Cart
Loading...
Loading... UA-44H4W-CE
Monitored Pro eConnect PDU; Redundancy Pack, 1 Black + 1 Glacier White; Horizontal 2U; Universal Input; Locking (18) QuadLock Outlets; 17.2kW
MSRP $6,147.00
| Plug | Universal Input Connector |
| Outlets | (18) QuadLock |
| Volts | Universal |
| Phase | Single-Phase/Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 17.2kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 3.5" (304.8 Millimeters) |
| Width | 17" (431.8 Millimeters) |
| Depth | 12" (88.1 Millimeters) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |





