Cart
Loading...
Loading... EA-61D9W-E
Switched Pro eConnect PDU; Glacier White; Vertical; for 45U or Higher Cabinets; Terminal Block 3P+E Input; Locking (18) C13/C15+(18) QuadLock Outlets; 28.8kW
MSRP $5,015.00
| Plug | Terminal Block 3P+E |
| Outlets | (18) C13 + (18) QuadLock |
| Volts | 208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 100A |
| kW Capacity | 28.8kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 3.2" (80 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













