Cart
Loading...
Loading... EA-6275-E
Switched Pro eConnect PDU; Black; 1U; L5-30 Input; (12) 5-20 Outlets; 2.9kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $2,001.92
| Plug | NEMA L5-30P |
| Outlets | (12) 5-20 Locking Outlets |
| Volts | 120V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 2.9kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Width | 17" (432 mm) |
| Depth | 12" (305 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













