Cart
Loading...
Loading... EA-6277-E
Switched Pro eConnect PDU; Glacier White; 1U; L6-30 Input; Locking (12) C13 Outlets; 5kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $1,903.95
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (12) C13 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Width | 17" (432 mm) |
| Depth | 12" (305 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













