Cart
Loading...
Loading... EA-6296-C
Switched Pro eConnect PDU; Black; 1U; L21-20 Input; Locking (8) C13 + (4) C19 Outlets; 5.7kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $2,109.95
| Plug | NEMA L21-20P |
| Outlets | (8) C13 Locking + (4) C19 Locking Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 5.7kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 72" (1829 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.9" (74 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













