Cart
Loading...
Loading... EA-6299W-CE
Switched Pro eConnect PDU; Redundancy; Horizontal; 1U Cabinets; IEC 60309 16A 3P+N+E Input; Locking (8) C13/C15+(4) QuadLock Outlets; 11.5kW
MSRP $5,210.50
| Plug | IEC 60309 16A 3P+N+E |
| Outlets | (8) C13 + (4) QuadLock |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 16A |
| kW Capacity | 11.5kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Width | 17" (431.8 mm) |
| Depth | 12" (304.8 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













