Cart
Loading...
Loading... EA-6401-E
Switched Pro eConnect PDU; Glacier White; 2U; C20 to L5-20 Input; (24) 5-20 Outlets; 1.9kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $1,996.91
| Plug | C20 Inlet to NEMA L5-20P |
| Outlets | (24) 5-20 Locking Outlets |
| Volts | 120V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 1.9kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 72" (1829 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.9" (74 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













