Cart
Loading...
Loading... EA-6407-CE
Switched Pro eConnect PDU; Redundancy Pack; 2U; L21-30 Input; Locking (24) C13 Outlets; 8.6kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $4,539.18
| Plug | NEMA L21-30P |
| Outlets | (24) C13 Locking Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 8.6kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 72" (1829 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.9" (74 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













