Cart
Loading...
Loading... EA-64A4-CE
Switched Pro eConnect PDU; Redundancy Pack; 2U; IEC 16/20A 3P+N+E Input; Locking (6) C13 + (12) C19 Outlets; 11.5kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $5,627.19
| Plug | IEC 60309 16/20A 3P+N+E |
| Outlets | (6) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 16A |
| kW Capacity | 11.5kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 72" (1829 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.9" (74 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













